REKLAMA
Znaleziono 6934 wyników
Łódzkie lotnisko i CPK podpisały list intencyjny o współpracyartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie lotnisko i CPK podpisały list intencyjny o współpracy
To ma być początek nowego etapu dla lotniska w Łodzi i całego regionu. Port Lotniczy Łódź oraz Centralny Port Komunikacyjny podpisały list intencyjny o współpracy. Chodzi m.in. o rozwój transportu lotniczego, szkolenie kadr i wykorzystanie potencjału łódzkiego lotniska w budowie nowoczesnego systemu komunikacyjnego w Polsce.
Niemal 10 mln euro z UE na rewitalizację Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Niemal 10 mln euro z UE na rewitalizację Łodzi
Będą kolejne środki finansowe na rewitalizację Łodzi. 9 615 000 euro trafi do miasta z przeznaczeniem na Rewitalizację Obszarową Centrum Łodzi. Środki zostaną wykorzystane nie tylko na remonty. Przywrócona do życia i uzupełniona o nowe funkcje zostanie zdegradowana część miasta.
firma
Pokaż firmę
MK Uzdatnianie Wody Małgorzata Duda
Olsztyn, Lubelska 25a
firma
Pokaż firmę
Dragon Cars
Warszawa, Zwierzyniecka 8D
firma
Pokaż firmę
Kompleksowe projekty ze szkła na wymiar ZPU Glass Janusz Musielik
Kobyłka, Węgierska 2
Dzięki ID Logistics powstaje ponad 2 tysiące nowych miejsc pracy pod Wrocławiem i w Zgorzelcuartykuł
Pokaż artykuł
Dzięki ID Logistics powstaje ponad 2 tysiące nowych miejsc pracy pod Wrocławiem i w Zgorzelcu
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej, do października...
Lider transformacji cyfrowej stawia na Wrocław!artykuł
Pokaż artykuł
Lider transformacji cyfrowej stawia na Wrocław!
Kolejna duża firma z branży IT stawia na stolicę Dolnego Śląska. Jest to międzynarodowa firma Spyrosoft S.A., która powstała we Wrocławiu i w tym mieście ma też swoją siedzibę. Lider transformacji cyfrowej przedłuża obecność we wrocławskim biurowcu Nowy Targ. Spyrosoft to jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych na rynku krajowym i światowym.
[Świdnica] Czy kolej w Polsce to pasażerski transport przyszłości?artykuł
Pokaż artykuł
[Świdnica] Czy kolej w Polsce to pasażerski transport przyszłości?
Przewozy Regionalne – Partner tegorocznego Kongresu Regionów w Świdnicy – serdecznie zaprasza Państw...
[Szczecin] Jest pozwolenie na budowę spalarni odpadówartykuł
Pokaż artykuł
[Szczecin] Jest pozwolenie na budowę spalarni odpadów
Wojewoda podpisał 14 października pozwolenie na budowę EcoGeneratora, czyli Zakładu Termicznego Unie...
[Katowice] Rozbudowa Filharmonii Śląskiej budową roku 2014artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Rozbudowa Filharmonii Śląskiej budową roku 2014
Ogłoszono rezultaty jubileuszowego XXV Konkursu ,,Budowa roku 2014" Polskiego Związku Inżynierów i T...
Na Psim Polu powstanie następna hala produkcyjna. Będą wyburzeniaartykuł
Pokaż artykuł
Na Psim Polu powstanie następna hala produkcyjna. Będą wyburzenia
Hurtownia płyt meblowych i akcesoriów Stolmat rozszerza swoją działalność przy ulicy Zakrzowskiej.&n...
Aglomeracja Wrocławska: Aircom Automotive zwiększa zatrudnienie w swojej podwrocławskiej fabryceartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Aircom Automotive zwiększa zatrudnienie w swojej podwrocławskiej fabryce
W związku z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej Aircom Automotive – spółka zajmująca się roz...
Wrocław: pociągi Kolei Dolnośląskich i Polregio z biletami MPKartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: pociągi Kolei Dolnośląskich i Polregio z biletami MPK
Bardzo dobra wiadomość. Od 1 sierpnia pociągami Kolei Dolnośląskich i Polregio będzie można podróżować po Wrocławiu na podstawie biletów MPK. Przewoźnicy regionalni będą honorować miejskie bilety na podstawie umowy podpisanej przez Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia i Damiana Stawikowskiego, prezesa Kolei Dolnośląskich oraz przedstawicieli Polregio.
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]
Karpacz ponownie znalazł się na kolejowej mapie Polski. Powrót kolei do Karpacza to historyczne wydarzenie, które stało się możliwe dzięki niespotykanemu w skali kraju samorządowemu programowi odbudowy i rewitalizacji nieczynnych przez wiele lat linii kolejowych. W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców Dolnego Śląska.
Dolny Śląsk: Po niemal pół wieku przerwy pociągi ponownie dotarły do kolejnych części Bielawyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Po niemal pół wieku przerwy pociągi ponownie dotarły do kolejnych części Bielawy
• Powrót kolei na tę trasę ma również wymiar symboliczny – po 49 latach pociąg ponownie dociera do tej części miasta.
Aktualny stan przygotowań do realizacji inwestycji na dolnośląskich drogach artykuł
Pokaż artykuł
Aktualny stan przygotowań do realizacji inwestycji na dolnośląskich drogach
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi rozbudowę dolnośląskich dróg, podnosząc ich standard i bezpieczeństwo podróżnych. Przygotowanie do realizacji każdej nowej inwestycji wymaga przeprowadzenia prac projektowych, uzyskania stosownych decyzji i zapewnienia finansowania. Dopiero wtedy można ogłaszać przetarg na wyłonienie wykonawcy. Obecnie GDDKiA intensywnie pracuje nad przygotowaniem dokumentacji do realizacji ponad 300 km dróg ekspresowych S5 i S8, autostrady A4 oraz obwodnic.
[warmińsko-mazurskie] Lotnisko na Mazurach – szansą dla rozwoju regionuartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Lotnisko na Mazurach – szansą dla rozwoju regionu
W minioną środę (20.01) odbyło się uroczyste otwarcie lotniska Olsztyn-Mazury. Inwestycja warta pona...
[Polska] Jak wygląda rynek nieruchomości w mniejszych miastach wojewódzkich?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Jak wygląda rynek nieruchomości w mniejszych miastach wojewódzkich?
Miasta wojewódzkie utożsamiane są z wielkimi okręgami miejskimi, takimi jak Warszawa, Kraków, Łódź c...
Jest nowy wykonawca północnego odcinka WOW. Potrzeba kilkadziesiąt milionów dopłatyartykuł
Pokaż artykuł
Jest nowy wykonawca północnego odcinka WOW. Potrzeba kilkadziesiąt milionów dopłaty
Fragment wschodniej obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką miał być gotowy jeszcze w tym ro...
Nowa droga odciąży ruch w centrum Strzelinaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa droga odciąży ruch w centrum Strzelina
Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk oraz Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego podpisali list intencyjny w sprawie budowy prawie 3-kilometrowego łącznika drogowego. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo, a ruch tranzytowy przeniesie się poza granice miasta.
REKLAMA